V zimních měsících nabízí okolí apartmánů Čertovka překrásný pohled a centrum Harrachova různorodé možnosti, terény a zařízení pro provozování zimní turistiky a zimních sportů. Pro klasickou turistiku lze využívat běžecké stopy vedoucí ze zimního lyžařského areálu v Harrachově nebo využít pohostinnost polských Jakuszyc, kde se vám otvírá brána k hřebenům Jizerských hor a Krkonoš v podobě desítek kilometrů famózně  upravené běžecké tratě.

 

 

 

 

Vyznavačům sjezdového lyžování a snowboardingu slouží několik sjezdovek, cvičných svahů pro začátečníky, lyžařských vleků, lyžařských škol pro dospělé a pro děti, půjčoven a servisů lyžařského vybavení, stejně jako místní relaxační zařízení, fitness a masážní zařízení, bazény, bowling, herny na stolní tenis a kulečník. V Harrachově jsou provozovány i diskotéky a podniky s živou hudbou. K místním zajímavostem patří i vyjížďky na saních tažených koňmi.

Sportovní areál Harrachov

Tento všestranně vybavenýsportovní areál má k dispozici dvě čtyřsedačkové lanové dráhy, v případě nepřízně počasí jsou sjezdovky i běžecké tratě uměle zasněžovány technickým sněhem. Oblíbené je i noční lyžování na osvětlené sjezdovce. Harrachov je také světoznámým centrem skákání na lyžích s bohatou sportovní a společenskou historií. Celkem zde stojí sedm můstků od K-16 pro nejmenší, až po K-185 pro lety na lyžích. Běžkařům jsou k dispozici homologované běžecké tratě od délky 3,3 až po 15 km. Díky vynikajícím sněhovým podmínkám, technickému zázemí a prodloužené lyžařské sezóně, je Harrachov pravidelným pořadatelem mezinárodních soutěží a mistrovství ve skocích a letech na lyžích.

   

Sjezdové a běžecké tratě

Ve sportovním lyžařském areálu Harrachov jsou k dispozici sjezdové tratě s délkou od 400 do 2200 m, s převýšením od 300 do 357 m, s přepravní kapacitou lanovek a vleků více než 4000 osob za minutu. Uměle zasněžován je úsek cca 3,5km dlouhý. Běžecké tratě, mezi něž patří i závodní homologované a 

 

Veškeré informace jsou dostupné na webové stránce  www.harrachov-info.cz